Russian English French צור קשר פורום הרשמה המסגר 55 תל אביב,
טלפון: 03-56215212003-06-11


בתגובה על הפיגוע בירושלים אומר יו"ר חרות מיכאל קליינר: "הפיגוע בירושלים איננו נקמה על נסיון הנפל לחיסול רנטיסי, אלא פרי באושים של מפת הדרכים המשדרת לפלשתינים חולשה וכניעה לפיגועים". קליינר קורא לראה"מ לסגת לאלתר ממצעד המוות של מפת הדרכים, ולהוציא לפועל שורה של מבצעי חיסול מוצלחים שיקפדו את ראשי מנגנוני הטרור וישתקו אותם".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-06-08


משמרת מחאה של צעירי חרות ממתינה לחברי מרכז הליכוד החל משעה זו (16:15) בפתח החניה לבנייני האומה עם שלט גדול שעליו כתוב: "ז'בוטינסקי מתהפך בקברו". יו"ר חרות, מיכאל קליינר, אומר כי ראש הממשלה אימץ לעצמו דרך מדינית המחללת את מורשת ז'בוטינסקי וחרות ההיסטורית. "שרון הוא שתול של מפא"י בתוך הליכוד, וכל עוד קדושת השלטון חשובה לאנשי הליכוד יותר מקדושת הארץ, שום דבר לא יעצור אותו בדרך לחלוקת הארץ ולהקמת מדינה פלשתינית".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-06-05


לאחרונה, שומעים כל מיני התייחסויות תמוהות למפת הדרכים ובעיקר לעובדה ששרי הימין נשארו בממשלה שקיבלה אותה. על רקע זה החלטנו להביא בפניכם נייר בנוסח "דע מה תשיב" בנוגע למפת הדרכים.
דע מה תשיב בעניין מפת הדרכים
עמדות ציבוריות ואמונות רווחות בנוגע למפת הדרכים התשובות לטענות רווחות אלו
1. מי שהצביע נגד מפת הדרכים בממשלה, אינו נושא באחריות לקבלת ההחלטה. 1. כל שרי הממשלה מבלי יוצא מהכלל אחראים להחלטותיה והדרך היחידה העומדת בפני מי שאינו רוצה לשאת באחריות, היא לפרוש מהממשלה לאלתר. בדיוק כפי שעשה בני בגין אחרי הסכמי חברון.
2. מוטב ששרי הימין ישארו בממשלה וימנעו את כניסת מפלגת העבודה לממשלה. אסור לימין להפיל את הממשלה כדי שלא תעלה לשלטון ממשלה של השמאל. 2. מבחינה מעשית אין זה משנה מי יחלק את הארץ ויקים מדינה פלשתינית, ממשלה ימנית, ממשלת אחדות או ממשלת שמאל. התוצאה תהיה אותה התוצאה: חורבן מדינת ישראל. גרוע יותר שממשלה ימנית מעניקה גושפנקא להחלטה על הקמת מדינה פלשתינית. קשה יותר להאבק נגד ויתורים שעושה ממשלה ימנית לעומת ויתורים שעושה ממשלה של השמאל. עובדה: המאבק נגד אוסלו היה אגרסיבי בהרבה מהמאבק נגד הסכמי חברון של נתניהו שעברו בשקט יחסי.
3. שרון לא מתכוון באמת לחלק את הארץ ולהקים מדינה פלשתינית. קבלת מפת הדרכים היא מהלך טאקטי שיפול על רקע חוסר יכולת של הפלשתינים להתמודד עם הטרור, ולכן אין טעם להתעמת עם האמריקאים בנושא זה. 3. ראשית, אין שום הוכחה לכך ששרון אינו מתכוון באמת. להיפך. הוא מצהיר בפה מלא על כוונותיו להקמת מדינה פלשתינית וצריך להאמין לו. שנית, גם אם לא היה מתכוון באמת להקמת מדינה פלשתינית, הוא יוצר מציאות בלתי הפיכה. צריך לקחת בחשבון שלא לעולם חוסן ואם הליכוד לא ישאר בשלטון, תעלה אחריו ממשלת שמאל שתיישם את החלטותיה החוקיות של הממשלה וכל מי שנתן להן יד ונשא באחריות להן, יאבד את הזכות המוסרית להאבק נגדן.
4. אין ברירה ומוכרחים להקים מדינה פלשתינית כדי להפטר מ- 3 מיליון פלשתינים. 4. גם אם "נפטר" מ- 3 מיליון פלשתינים הם יישארו בלב הארץ, עם מדינה וגבולות משופרים שיאפשרו להם לאיים בטילי קסאם גם על שדה התעופה בן גוריון ועל ערי השרון והשפלה, ולמרר את חיינו. בכל מקרה אנו צפויים לבעיה דמוגרפית מחריפה והולכת בשטח מדינת ישראל הקטנה. קצב הריבוי הטבעי של למעלה ממיליון ערביי ישראל שמרביתם מגדירים את עצמם כפלשתינים לכל דבר ועניין, גדול בהרבה מקצב הריבוי הטבעי היהודי. תוך זמן לא רב הם יאיימו על הרוב היהודי שבתוך המדינה ובכנסת. ואם כל זה, לא מספיק הרי שמפת הדרכים כוללת גם הכרה בזכות השיבה לשטחי המדינה הפלשתינית, מה שאומר שהמדינה הפלשתינית תהפוך למרכז קליטה למיליוני פליטים שיחלחלו לשטחי מדינת ישראל באמצעות נישואים וזליגה דרך הגבול האינסופי. חלק ניכר מהם ייקלט ישירות למנגנוני הטרור.
5. מדינה פלשתינית מפורזת אינה מהווה סכנה לישראל, שכן לא יהיה לה צבא, היא לא תשלוט בגבולותיה, היא לא תשלוט במרחב האווירי שלה וייאסר עליה לכונן בריתות בינלאומיות. 5. מדינה פלשתינית מפורזת – "אין חיה כזו". ההגבלה המגוחכת ביותר ששרון מבקש להטיל על המדינה הפלשתינית היא שלא יהיה לה צבא. היום כשעוד אין להם מדינה, כבר יש להם צבא. גם הרעיונות האחרים בלתי מתקבלים על הדעת: אף פלשתיני לא יסכים לחיות במדינה היחידה בעולם שלא תשלוט בגבולות שלה, לא תשלוט במרחב האווירי שלה ולא תוכל לכרות בריתות. אין שום סיבה שהפלשתינים יסכימו למצב כזה. התוצאה הברורה היא המשך הטרור ביתר שאת ומעמדה של עוצמה וקרבה גיאוגרפית למרכזי אוכלוסיה ישראלים שעד היום היו מחוץ לטווח ירי של קסאם וקטיושות.
6. מפת הדרכים איננה נוראה כל כך כי היא לא מדברת על גבולות 67 וגם לא על זכות השיבה. 6. מפת הדרכים מאמצת את התוכנית הסעודית הכוללת בתוכה חזרה לגבולות 67ביש"ע וגם בגולן והכרה בזכות השיבה. בנוגע לזכות השיבה קיבלה הממשלה החלטה קונקרטית המכירה בזכות השיבה לשטחי המדינה הפלשתינית שתקום.

מבחינה דמוגרפית המשמעות היא שתוך שנים אחדות יווצר רוב פלשתיני עצום בארץ ישראל המערבית שישאף באופן טבעי לממש את עצמו ולהביא לכך שבדרכים דמוקרטיות לגמרי תקום בארץ ישראל המערבית מדינה ערבית ובה מיעוט לאומי יהודי במעמד של דימים (בני חסות), כפי שהיה בזמן האימפריה העותומנית.

7. אסור להגיע לעימות עם ארה"ב וצריך לזכור שארה"ב מחוייבת לבטחון ישראל. 7. אין צורך להגיע לעימות עם ארה"ב. ארה"ב לא יזמה את רעיון המדינה הפלשתינית. הראשון שהגה את הרעיון היה שרון בנאום לטרון. נאום בוש המדבר על חזון שתי המדינות נולד רק לאחר ששרון הסכים לכך בעצמו. אם הציבור האמריקאי יבין שהעם בישראל וממשלת ישראל רואים במדינה פלשתינית סכנה של ממש לעם היהודי ולמדינת ישראל, סביר מאוד שהם בהחלט יגלו מחוייבות לבטחוננו ויאפשרו לישראל לסגת מהרעיון האומלל הזה.
8. רגיעה מדינית תביא לשיפור המצב הכלכלי. 8. גם אוסלו אמור היה לייצר רגיעה מדינית שהבטיחה לנו פריחה כלכלית. צריך להזכיר לציבור הישראלי שכך מכרו לנו גם את אוסלו ועובדה שהמצב הכלכלי שלנו היום אינו מזהיר. היום הציבור יותר פתוח להבין שאיום מתמיד בטרור, והענקת עומק טריטוריאלי נוסף לטרור תוך קירובן של ערים ישראליות מרכזיות לטווח הטילים, רק ירעו את המצב הכלכלי בטווח הארוך.
9. אין שום פתרון ריאלי אחר לבעייה המדינית בישראל מלבד הכרה בזכויות הפלשתינים להגדרה עצמית. 9. יש פתרונות טובים יותר ממפת הדרכים. אנחנו מציעים פתרון מעשי ביותר: עידוד ההגירה למדינות ערב. תוכנית החומש שאנחנו מציעים מדברת על השקעה של 5 מליארד ש"ח מתקציב המדינה לצורך עידוד ההגירה של 100,000 משפחות פלשתיניות בשנה. היות ומדובר במשפחות ברוכות ילדים מדובר על הגירה שנתית של כ- 700,000 נפש בשנה בעלות סבירה לחלוטין. תוך 5 שנים נצליח להביא להגירה של כ- 3.5 מיליון נפש ולשחרר את ישראל מעול עצום של תקציבי בטחון. לתוכנית כזו תהיה השפעה עצומה על התיירות לישראל ועל תזרים ההכנסות שלה מתיירות וממיסים.
10. גם אם הממשלה תיפול אין מנהיג אלטרנטיבי שמסוגל להביא למהפכה בתפיסות המדיניות בארץ ובעולם ולשנות את המצב באזור מהקצה אל הקצה. 10. התפיסה הזו היא תפיסת ימין מסורתית שנכשלה פעם אחר פעם. בימין מחפשים כוכבים מבחוץ או תרופות פלא בתוך הליכוד, במקום להתמקד בשיווק אידיאולוגיה חלופית לזו שקיימת, שתצמיח את המנהיג שלה באופן טבעי. התפקיד שלנו הוא להנהיג את המהפכה האידיאולוגית, וכמו בכל מהפכה המנהיגים שלה יצמחו וירכבו על גלי הרעיון. אם נצליח ליצור אחיזה בציבור לרעיונות שלנו, יחפש הציבור בעצמו את המנהיג שמוביל את האידיאולוגיה החלופית ושהכי מקובל עליו והוא יהפוך לאלטרנטיבה הפוליטית.


הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-06-04


"מועצת יש"ע עסוקה בויכוח דמה על מאחזים ובהפקת הפגנות דמה" – כותב יו"ר חרות, מיכאל קליינר, ליו"ר מועצת יש"ע. "הממשלה מחלקת את ארץ ישראל ומועצת יש"ע מגמדת את הויכוח לפיצ'פקעס של המאחזים. היא מפיקה הפגנת ענק יקרה ובה היא מעניקה במה לאותם שרים וח"כים שאחראים להחלטה על חלוקת הארץ. "במקום שמועצת יש"ע תתנער משרי הימין ותדרוש מהם לפרוש מהממשלה, היא מעניקה להם לגיטימציה. אם זו המחאה של מועצת יש"ע, אולי כדאי שיזמינו את אריק שרון להיות הדובר המרכזי בהפגנה".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-05-26

ראיון עם יו"ר חרות, מיכאל קליינר, על רקע קבלת מפת הדרכים
אתמול אימצה ממשלת שרון את מפת הדרכים. אתה מופתע?
לא. לא היו לנו שום ציפיות מהממשלה הזו ומהמפלגות המרכיבות אותה, ומבחינתנו מה שקרה אתמול, רק מצדיק את העובדה שחרות הלכה לבד לבחירות.
אבל האיחוד הלאומי והמפד"ל ואפילו כמה משרי הליכוד דווקא הצביעו נגד.
אין להצבעה נגד שום משמעות, אם השרים האלה נשארים בממשלה. ע"פ חוק האחריות המשותפת הם אחראים למדיניות הממשלה ולהחלטה הזו, אלא אם כן הם קמים ומתפטרים, כפי שעשה בני בגין אחרי הסכמי חברון.
ומפקירים את הזירה למפלגת העבודה?
כשמתקבלת החלטה כל כך חסרת תקדים: חלוקת הארץ, מסירת הגולן, אפילו הכרה עקרונית בזכות השיבה, מה זה משנה אם היא מתקבלת ע"י ממשלה עם העבודה או בלי העבודה? מבחינה מסויימת הרבה יותר חמור שהגושפנקא הזו ניתנת ע"י ממשלה שהאיחוד הלאומי והמפד"ל שותפים לה.

אז אתה חושב שצריך לחזור על התסריט הרגיל והמוכר של הפלת ממשלת ימין?
אני יודע שכל יום ששרון ממשיך לכהן כראש ממשלה הוא יום מזיק. שרון פחות מכל אדם אחר יכול לבוא לבוש כדי להוריד אותו מהעץ של המדינה הפלשתינית. הוא הרי זה שדחף את בוש לכיוון הזה. רק אחרי נאום שרון בלטרון, בו דיבר על חזון המדינה הפלשתינית, התחיל בוש לדבר על חזון שתי המדינות. ישראל זקוקה בדחיפות לראש ממשלה שיוכל לבוא לבוש ולומר לו: נכון, שרון התחייב, אבל מימוש ההתחייבות פרושו חורבן מדינת ישראל ולכן צריכים לחפש כיוונים אחרים.
למה באמת אתה רואה בהחלטה הזו צעד כל כך מסוכן ועל סמך מה אתה אומר שהיא כוללת גם נסיגה מרמת הגולן והכרה בזכות השיבה, הרי היא התקבלה עם 14 הסתייגויות?
מה שעצוב הוא שהציבור וחלק גדול מהפוליטיקאים לא עיינו מעולם במפת הדרכים. מפת הדרכים כוללת, בין היתר, את היוזמה הסעודית שמדברת על נסיגה לגבולות 67 גם מהגולן ואת זכות השיבה. להסתייגויות אין שום משמעות. הן אפילו לו במעמד של מכתב לוואי, והאמריקאים לא הכניסו לתוכנית אפילו הסתייגות אחת. ברור שכל נסיון לשינוי התוכנית ייתקל בהתנגדות של כל הצדדים האחרים: הערבים, האירופים וכד'.
אבל לו היו מקבלים את ההסתייגויות, התוכנית היתה מקובלת עליך?
ודאי שלא. היא עדיין מדברת על מדינה פלשתינית שאם תקום תסכן את קיומה של ישראל, ותהפוך את החיים כאן לבלתי אפשריים.
אתה באמת חושב שהקמת מדינה פלשתינית בחלק משטחי יש"ע, ללא צבא, עם גדר ובלי שליטה בגבולות, תסכן את ישראל? אתה לא קצת מגזים?
כבר היום לרשות הפלשתינית יש צבא שהופך את החיים בישראל בלתי אפשריים ופוגע אנושות בכלכלה שלנו. נאיבי לחשוב שאם תקום מדינה פלשתינית היא תהיה המדינה היחידה בעולם שלא שולטת בגבולותיה, לא שולטת במרחב האווירי שלה, אין לה צבא, ואסור לה לקיים בריתות צבאיות ומדיניות עם מדינות אחרות. אני לא מגזים בכלל. מדינה פלשתינית בשטחי יש"ע תהיה קרש קפיצה לכל ישראל, בדיוק לפי תוכנית השלבים של האמנה הפלשתינית. היא תפעל בשילוב של טרור ולחץ דמוגרפי באמצעות ערביי ישראל למיטוטה של ישראל.

אז מה אתה מציע עכשיו, איך נחלצים מהסכנה הזו?
קודם כל צריך להפעיל לחץ על האיחוד הלאומי והמפד"ל לפרוש מהממשלה. צריכה להיות התקוממות עממית נגד אימוץ התוכנית במטרה להפיל את הממשלה ולהגיע לבחירות כדי שהעם יבחר ממשלה חדשה, שיהיה לה סיכוי לחלץ אותנו מהשלכות ההחלטה האומללה שהתקבלה ע"י ממשלת שרון.
אני מסתכלת בליכוד ובשרי הליכוד והאמת שאני לא מזהה שום דמות שיכולה להנהיג למצב חדש כזה. מי המועמד שלך, נתניהו, שנמנע בהצבעה, עוזי לנדאו שהצביע נגד אבל אין לו סיכוי להבחר? ליברמן?
אף אחד מהאנשים האלה שחושב שהוא יכול להשאר בממשלה שקורעת את ארץ ישראל, אינו ראוי להנהיג. מנהיג צריך להיות בעל עמוד שדרה מוסרי ואידיאולוגי. אני חושב שזו טעות להתרכז במציאת מנהיג לליכוד. אני חושש שכל גורם אחר שייבחר בליכוד במקום שרון לא יהיה טוב ממנו בהרבה. הליכוד זז עם השנים שמאלה. בבחירות האחרונות הוא ספח אליו הרבה מאוד אלמנטים שבסך הכל רצו להיות על עגלת המנצחים אבל הם רחוקים ממשנת ז'בוטינסקי ומהרעיונות של ארץ ישראל. לכן, לדעתי, צריך להתרכז ביצירת כוח ימני אמיתי בכנסת שיתן לליכוד קונטרה ו"ימריץ" אותו ימינה.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-05-25


בעקבות החלטת הממשלה לאמץ את מפת הדרכים אומר יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "שרון שהוביל לנצחונות צבאיים בקרבות מכריעים, מפסיד לנו את המדינה על שולחן המו"מ". לדברי קליינר, שרי הימין בוגדים במצביעיהם, כאשר הם בוחרים להשאר בממשלה ולהעניק לגיטימציה להחלטה האומללה על חלוקת ארץ ישראל. "שלא יחשבו שהצבעה נגד מפת הדרכים פוטרת אותם מהאחריות להחלטות הממשלה. כל עוד הם בפנים הם אחראים למדיניותה".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-05-19


בעקבות גל הטרור מאשים, יו"ר חרות, מיכאל קליינר, את ממשלת שרון בהתנהלות מדינית המשחקת לידים של הטרור. "מפת הדרכים ראוייה לכינוי "מכת הדרכים", והיא המשכו של אוסלו תחת שם אחר". לדברי קליינר, שרון משחק באש כאשר הוא משדר לפלשתינים שפניו מועדות להקמת מדינה פלשתינית. "במקום להתעסק בחנופה, מחוות וחיפוש דרכים להדברות עם אבו מאזן, צריכה ממשלת ישראל להפוך את הרשות הפלשתינית לעיי חורבות ולהפנים שדין ערפאת כדין סדאם חוסיין".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-03-30


בתגובה על הפיגוע בנתניה אומר יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "אם ישראל היתה עושה ברשות הפלשתינית רבע ממה שהאמריקאים עושים בעיראק, היינו מקבלים מזרח תיכון חדש על מגש של כסף". לדברי קליינר, הגיע הזמן להפסיק את האנומליה הזו של העיסוק הכפייתי של הממשלה והתקשורת במלחמות של אחרים, בשעה שלנו יש מלחמה משלנו שמאיימת עלינו והורגת בנו מעשה יום ביומו.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-03-30

קליינר: הקריאות "יא סדאם, יא חביב" אינן באות מהשוליים של ערביי ישראל
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, אומר כי קריאות העידוד שהשמיעו אנשי אום אל פחם לסדאם חוסיין אינן מייצגות תופעה שולית בקרב פלשתינים אזרחי ישראל. "הגיע הזמן שנתפכח מהתפיסה האומללה הזו שלפיה רק מיעוט מקרב ערביי ישראל מזדהים עם אוייבינו – אומר קליינר –3,000 איש שיצאו להפגנה הם מספר לא מבוטל של אזרחים ערבים שצעקו בקול גדול את מה שמרבית ערביי ישראל חושבים. אני מצפה שמשטרת ישראל תפעל נגד גורמים עויינים אלה המהווים סיכון אמיתי, לפחות כמו שהיא פועלת נגד אוהדי כדורגל שקוראים קריאות "מוות לערבים".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-03-16

הסיקור המגמתי העויין של מפלגת "חרות" בעיתונים חרדים במהלך הבחירות הוליד תביעת דיבה ראשונה של איתמר בן–גביר נגד העיתון "יתד נאמן"
בשבוע שעבר הגיש פעיל הימין, איתמר בן גביר, תביעת דיבה נגד העיתון החרדי "יתד נאמן" על סך של 80,000 ש"ח. מהתביעה עולה כי "יתד נאמן" פרסם כשבוע לפני הבחירות לכנסת ידיעה ובה מידע שקרי על בן גביר. בין השאר, נכתב בידיעה כי איתמר בן גביר הורה לפעילים שאותם הפעיל, לתלות את שלטי הבחירות שלהם על שלטי התעמולה של "יהדות התורה". עוד פרסם העיתון כי לאחר שפעילים במטה "יהדות התורה" ניהלו מרדף אחרי גורמים שהשחיתו את חומרי ההסברה שלהם, גילו כי האחראים למעשה היו פעילי "חרות" וכי אחד מהם הוא אחיו של הנהג האישי של ברוך מרזל.

לטענת איתמר בן גביר, נהגו האישי של ברוך מרזל עונה לשם שי בן גביר, ואין לו אח נוסף מלבדו. עוד טוען בן גביר, כי כל מה שיוחס לו בכתבה הינו מידע כוזב, שכלל לא נעשה נסיון מצד העיתון לאמת אותו עימו, וכי "יתד נאמן" סרב לפרסם התנצלות והבהרה לגבי הדברים לאחר פרסומם.

בן גביר טוען שלא רק שהדברים שפורסמו גרמו לו נזק רב ופגעו בשמו הטוב, אלא שאף הפכו אותו מטרה לשנאה, בוז ולעג מצד רבים בציבור החרדי, שהגיעו לשיאם כשלושה ימים לאחר הפרסום כאשר רכב של פעילי "יהדות התורה" ניסה לפגוע ברכבו ו"להורידו מהכביש" תוך סיכון חייו.

ב"חרות" שוקלים להגיש תביעות דיבה נוספות נגד עיתונים חרדים אחרים שפרסמו לפני הבחירות לשון הרע על המפלגה וראשיה.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-203

ארכיון החדשות


עמוד הבית
עלינו
חדשות
מצע
בחירות
סניפים
דעות
הסטוריה
אישים
ארכיון