Russian English French צור קשר פורום הרשמה המסגר 55 תל אביב,
טלפון: 03-56215212004-02-02

יו"ר חרות, מיכאל קליינר, נאם על שלימות הארץ בהתוועדות המרכזית של חב"ד שהתקיימה אמש ב"בית חיינו" בארה"ב
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, נאם על שלימות הארץ בהתוועדות המרכזית של חב"ד שהתקיימה אמש ב"בית חיינו" בארה"ב. כך דיווח על הארוע אתר האינטרנט chabadnik.com : "אמש התקיימה ב-770 התוועדות חסידית לרגל יום ההסתלקות של כ"ק אדמו"ר הקודם זי"ע ויום עלותו על כס הנשיאות של כ"ק אדמו"ר זי"ע. את ההתועדות הנחה בטוב טעם הרב שמואל בוטמן חבר הנהלת צא"ח, אשר הזמין את הרב אברהם אזדבא חבר הבד"צ דשכונת קראון הייטס לשאת דבר תורה מעיניני דיומא. לאחר מכן נשא דברים הרב מרדכי גורארי' רב בית הכנסת חברת הש"ס, שדיבר על הצורך בחיזוק השכונה ברוחניות. הנואם הבא בשפת האנגלית היה הרב צבי הירש פוגלמן שליח אדמו"ר הקודם למדינת מסצ'וסטס, שדיבר על הצורך באחדות החסידים שתביא את הגאולה. בתום דברי הנואמים נשא דברים חבר הכנסת לשעבר מר מיכאל קליינר, על הצורך לחזק את ארץ ישראל ואת דברו של הרבי". קליינר יצא לארה"ב לפני ימים אחדים כדי לקדם תוכנית מדינית שתציג אלטרנטיווה לתוכנית ז'נווה, לתוכנית הנסיגה החד צדדית של ראה"מ ולתוכנית מפת הדרכים עליה החליטה הממשלה. בדברים שנשא קליינר בארוע הוא מתח ביקורת חריפה על מפלגות ה"ימין": הליכוד, האיחוד הלאומי והמפד"ל הם חלק מממשלה שאימצה את מפת הדרכים. אותה מפת דרכים של ג'ורג' בוש המדברת על הקמת מדינה פלשתינית בארץ ישראל. הממשלה אישרה את תוכנית בוש להקמת מדינה פלשתינית, ואף אחד מה"סו קולד" מפלגות הימין, לא פרש מהממשלה. בהקשר זה, עליכם לדעת שהחוק הישראלי קובע שהחלטות הממשלה מחייבות באחריות את כל שריה גם אם הצביעו נגד. הדרך היחידה של שר להמנע מלשאת באחריות להחלטה על הקמת מדינה פלשתינית בארץ ישראל, היתה לקום ולהתפטר. זה לא קרה. דעת הקהל הישראלית מתרגמת את המשך הישיבה של האיחוד הלאומי והמפד"ל בממשלת מפת הדרכים, כמתן הכשר גלאט כושר לרעיון של המדינה הפלשתינית. וזה לא סתם הכשר. זה הכשר ממי שהיו אמורים להיות הרבנים הראשיים לענייני שלימות הארץ. לדברי קליינר, הפתרון המדיני צריך להיות מבוסס על חוזק יד כלפי אוייבינו. "מה שלא יילך בחוזק יד, יילך ביותר חוזק יד – אמר קליינר - את נסארללה צריך לחסל. את ערפאת ואחמד יאסין צריך לחסל. את ראשי הטרור צריך לחסל. את כל המטרות הצבאיות בערים הפלשתיניות צריך לחסל. צריך להפסיק להסתתר מאחורי הגדר שנועדה לחלק את ארץ ישראל. צריך להכנס חזרה לכל הערים הפלשתיניות ולעשות בהן סדר. כמו שהאמריקאים עשו בעיראק. צריך להכיר בבעייה הדמוגרפית שיש לנו בארץ ישראל ולעודד את ההגירה למדינות ערב. במקום לממן גדר שהיא אשליה של פתרון, אפשר וצריך לממן פתרון אמיתי: הגירה מישראל. אם עם ישראל ישכיל לבחור לו כנסת אחרת בפעם הבאה, ולדאוג שיהיו בהנהגת המדינה כוחות שיובילו לפתרון אמיתי המבוסס על חוזק יד ועל עידוד ההגירה למדינות ערב – נהיה חופשים מהטרור, חופשיים מהפחד של הגויים, ונוכל לבסס את אחיזתנו בארץ ישראל שהובטחה לנו לא ע"י אדם אלא מידי שמים".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-01-29

יו"ר חרות יצא לארה"ב לקדם תוכנית מדינית המתבססת על שלימות הארץ ועידוד ההגירה למדינות ערב
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, יצא הלילה למסע הסברה וגיוס כספים בארה"ב במטרה לקדם תוכנית מדינית המתבססת על רעיון שלימות הארץ ועידוד ההגירה למדינות ערב. בכוונת קליינר לפעול למען קידום תוכנית אלטרנטיווית לתוכנית ז'נבה של יוסי ביילין, לתוכנית הנסיגה החד צדדית של שרון ולתוכנית מפת הדרכים עליה החליטה הממשלה. לדברי קליינר, המשותף לכל התוכניות הללו הוא שהן מבוססות על הסכמה עם רעיון הקמתה של מדינה פלשתינית בחלק כלשהו של ארץ ישראל ודאגה לעתיד המאוויים הלאומיים של הפלשתינים,ומשלימות עם הויתור על ארץ ישראל שמזרחית לירדן. "הגיע הזמן שהימין הישראלי יציג אלטרנטיווה אידיאולוגית ישימה הזוכה לתמיכת רוב העם – אומר קליינר –ע"פ הסקרים האחרונים שפורסמו מבין הציבור הישראלי סוף סוף את עומק הבעיה הדמוגרפית ומרביתו תומכת בעידוד ההגירה למדינות ערב. השעה בשלה להצגת תוכנית המתבססת על מצע חרות, ועל השגת כוח פוליטי ממשי לקידומה".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-01-11

יו"ר חרות על הפגנת מועצת יש"ע הערב: "זו הפגנה ללא שיניים"
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, על הפגנת מועצת יש"ע המתקיימת הערב בכיכר מלכי ישראל: "מועצת יש"ע מתמחה בהפגנות חסרות שיניים. אריק שרון הוא חקלאי מנוסה. הוא יודע שכל עוד מסרב הימין להפרד מעטיני שלטון הליכוד ואינו פועל להפלת ממשלתו, מדובר בהפגנת סרק". לדברי קליינר, רבים מיושבי הבמה בהפגנה השלימו מזמן עם הקמתה של מדינה פלשתינית, ולכן לא ברור מאיפה הם שואפים את הזכות המוסרית להטיף לשרון.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-01-05

קליינר בתגובה על נאום שרון בועידת הליכוד: "שרון חולם להיות דה-גול ישראלי, אבל עלול למצוא את עצמו על תקן פטן"
בתגובה על נאום ההתנתקות של שרון בועידת הליכוד, אמר היום יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "שרון חולם להיות דה-גול ישראלי, אבל עלול למצוא את עצמו על תקן פטן". לדברי קליינר, שרון אימץ את מצע השמאל הקיצוני והוא מוביל בבולדוזריות האופיינית לו למלחמת אחים ולחורבן המדינה.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-01-05

קליינר: "בכסף של הגדר אפשר היה לעודד הגירה של 100,000 משפחות למדינות ערב"
אמש השתתף יו"ר חרות, מיכאל קליינר, בטקס הכנסת ספר תורה למדרשה על שם מאיר ובנימין כהנא הי"ד בתפוח. במהלך הטקס מתח קליינר ביקורת על דברי שר המשפטים טומי לפיד שאמר כי יש להרוס את המדרשה על שם כהנא ועל ראש הממשלה שאימץ את הצעתו. "מן הראוי ששר המשפטים יידע ויכיר את החוק - אמר קליינר - אין שום חוק האוסר על הקמת מדרשה לזכרם של הרב מאיר כהנא ובנו בנימין כהנא שנרצחו ע"י הטרור הערבי". קליינר התייחס בדבריו לגדר הנבנית בימים אלה ומעוררת מחלוקת בין הימין והשמאל ואמר כי הגדר איננה יעילה מבחינה בטחונית ומחלקת את ארץ ישראל מהבחינה המדינית. "אם בכסף שמשקיעים בבניית הגדר היו מעודדים הגירה למדינות ערב,למעלה מ- 100,000 משפחות של אוייבינו כבר היו מעבר לגבולות המדינה" - אמר קליינר. קליינר הוזמן לתפוח, בין השאר, על רקע הסיוע שהגיש ליישוב כאשר דאג להעביר בדיוני התקציב אשתקד את סכום הכסף הנחוץ לסלילת הכביש בין תפוח למכללת אריאל.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-12-31

ע"פ סקר המכון לדמוקרטיה : רוב הציבור היהודי מאמץ את תפיסות "חרות" ביחס לערביי ישראל
ע"פ סקר שפרסם המכון לדמוקרטיה ופורסם היום ע"י כתב "הארץ" באתר האינטרנט של וואלה, רוב הציבור היהודי מאמץ את תפיסות "חרות" ביחס לערביי ישראל. יותר משלושה רבעים (77%) מהיהודים סבורים ש"חייב להיות רוב יהודי" בקבלת החלטות גורליות; יותר משני שלישים (69%) מהם מתנגדים לצירוף מפלגות ערביות לממשלה; רוב היהודים (57%) תומכים בכך שהממשלה תעודד הגירת ערבים מהמדינה; ו-86% מהיהודים חושבים שאסור לאפשר לערבי להיות ראש הממשלה.
כזכור, עוד בימי שלטונו של נתניהו הגיש יו"ר חרות, מיכאל קליינר, הצעת חוק ולפיה יש לקיים משאל עם ברוב מיוחס לפני חתימה על הסדר מדיני הכרוך במסירת שטחים. כמו כן, הגיש קליינר בזמנו הצעת חוק ולפיה רק יהודי יהיה כשיר להתמודד על ראשות הממשלה. הצעת חוק זו נפסלה כגזענית ולא זכתה אפילו להיות מונחת על שולחן הכנסת. הצעת חוק נוספת של קליינר שניסו לפסול בטענת גזענות, היתה ההצעה לעידוד ההגירה למדינות ערב. הצעה זו הונחה לבסוף על שולחן הכנסת. תוצאות הסקר של המכון לדמוקרטיה מלמדות שעמדות "חרות" שהוקעו בעבר כגזעניות, חיות ורווחות בקרב הציבור הרחב, והפכו לקונצנזוס בציבור היהודי.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-12-28

יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "אסור שיהודים יירו על יהודים. אני מקווה שהירי על השמאל איננו ניסוי כלים לקראת פינוי כוחני של מאחזים ביש"ע".
בעקבות ירי החיילים על מפגיני שמאל שניסו לחבל בגדר ההפרדה אומר יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "הימין מגיב בשבטיות לא ראציונלית. כל אלה שבסתר ליבם שמחים לאידם של אנשי השמאל, אינם מבינים שנפרמת רקמה עדינה בגבולות המוסריים של החברה הישראלית. אסור שיהודים יירו על יהודים, ואני מקווה שהירי על מפגיני השמאל איננו ניסוי כלים לקראת פינוי כוחני של מאחזים וישובים ביש"ע".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-12-18

בעקבות נאום שרון קורא מיכאל קליינר לאיחוד הלאומי ולמפד"ל לפרוש מהממשלה
בתגובה על נאום ראה"מ בהרצליה בו חזר על מחוייבותו למפת הדרכים, אך גם הציע תוכנית חלופית להתנתקות מהפלשתינים, אומר יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "שרון שכח את 14 הנקודות שישראל העמידה כתנאי למפת הדרכים, ובמקומן הציע את תוכנית ההתנתקות שאיננה אלא נסיגה חד צדדית בשינוי אדרת. קליינר קורא לאיחוד הלאומי ולמפד"ל לפרוש לאלתר מהממשלה. "כניסת פרס לממשלה תבהיר לציבור ששרון פועל על פי המתווה של השמאל ותסייע בגיבוש אופוזיציה לאומית רחבה לתוכניתו המסוכנת".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-12-13

יו"ר חרות, מיכאל קליינר, בנאום לכבוד חג הגאולה לפני חסידי חב"ד: "אם לא נשאף לגדולות, נלך ונתכווץ בארץ-ישראל"
בארוע שהתקיים הערב, מוצא"ש, בבית הכנסת של חב"ד ברמת אביב לרגל חג הגאולה, אמר יו"ר חרות, מיכאל קליינר כי אם עם ישראל לא ישאף לגדולות,נלך ונתכווץ בארץ ישראל. קליינר התבסס בדבריו על דברים שכתב המשורר אורי צבי גרינברג ולפיהם עם ישראל צריך לקחת חלק פעיל בגאולתו ולשאוף להגיע לגבולות ההבטחה. "נהר הירדן איננו גבולה של ארץ ישראל - אמר קליינר- כי אם הנהר פרת, אבל העדר שאיפה להשלמת הגאולה מביא אותנו למאבקים על חלקים מארץ ישראל המערבית". קליינר אמר לאנשי חב"ד כי ברור לו שדבריו נשמעים מוזרים ואולי אפילו "אפיקורסיים" במצב שבו כל המערכת הפוליטית עוסקת בפשרות טריטוריאליות למיניהן ובמאבקי בלימה לשמירה על הקיים, אבל הזכיר שגם הרֶבֶּה הזקן שלכבודו נחוג חג הגאולה הלך נגד הזרם בתקופת מלחמת צרפת -רוסיה. בעוד שכל רבני ארופה המליצו ליהודים לתמוך בצרפתים משום שהצרפתים הביאו בשורה של קידמה וליבראליזם תמך הרֶבֶּה ברוסים שניצחו במלחמה. דוגמא נוספת הביא קליינר מז'בוטינסקי שקרא ליישוב היהודי לתמוך באנגליה במלחמתה באימפריה העותומאנית בעוד כל ראשי היישוב תמכו בתורכיה מתוך מחשבה שהיא תמשיך לשלוט בארץ ישראל. לדברי קליינר, עלינו מוטלת החובה כעם לפעול למען הגאולה השלימה. הוא מתח ביקורת על הימין שאימץ את ההשקפה ששיטת העוד דונם ועוד עז היא הגורם היחידי שישפיע איזה חבל ארץ יישאר בידינו ואיזה יימסר לאוייבינו. "ההתיישבות היהודית ביש"ע היא מפעל עצום וחשוב ואוי ואבוי על כל נקודה שתפונה, אבל מכאן ועד לתלות ביישובים את זכותנו על הארץ המרחק הוא רב- אמר קליינר - הזכות על הארץ היא זו שמקנה לנו את הרשות להתיישב ולממש אותה בכל חלק מארץ ישראל והפיכת היוצרות היא מסוכנת ונובעת מהעדר שאיפה לגדולות ותפיסה של הסתפקות במועט".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-12-09

יו"ר חרות ונציגי עמותת "באהבת ישראל" חילקו מנות מזון לנזקקים ביש"ע
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, ונציגי עמותת "באהבת ישראל" ביקרו היום בשורה של יישובים ביש"ע וחילקו חבילות מזון למשפחות נזקקות. חלוקת החבילות נעשתה בתיאום עם גורמי רווחה מקומיים באיתמר, תפוח ויצהר. במהלך היום חולקו עשרות חבילות הכוללות שורה של מוצרי מזון בסיסיים. במהלך הביקור סיירו קליינר ואנשי העמותה גם במצפה יצהר, וחיזקו את ידי המתיישבים במקום.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-203

ארכיון החדשות

עמוד הבית
עלינו
חדשות
מצע
בחירות
סניפים
דעות
הסטוריה
אישים
ארכיון