Russian English French צור קשר פורום הרשמה המסגר 55 תל אביב,
טלפון: 03-56215212004-04-25

יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "הייתי הראשון שקרא לחיסול ערפאת עוד כשהתייחסו אליו כלאמא תרזה, אבל אוי ואבוי אם במחיר חיסולו, יעקור שרון התיישבות יהודית בארץ ישראל".
יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "הייתי הראשון שקרא לחיסול ערפאת עוד בזמן שהתייחסו אליו כלאמא תרזה, אבל אוי ואבוי אם במחיר חיסולו, יעקור שרון התיישבות יהודית בארץ ישראל". לדברי קליינר, חמור לדעת מגורם רשמי כראה"מ שמלכתחילה ניתנה חסינות לרב מרצחים כערפאת, וכואב עוד יותר לגלות שראה"מ מוכן להמיר את דמו המצחין של ערפאת בחלקי מולדת. "אני מקווה שאנשי הליכוד לא ילכדו ברשת שטווים להם מנהלי הקמפיין של ראש הממשלה שהופכים את יאסין, רנתיסי וערפאת לקרדומות פוליטיים לקידום תוכנית ההתאבדות, הלא היא תוכנית ההתנתקות".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-04-23

קליינר קורא להדחת מח"ט גבעתי בעקבות התבטאותו ולפיה אין להרוג ילד פלשתיני שינסה לפגוע בחייל צה"ל
יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "אם מח"ט גבעתי אכן מחזיק בעמדה שלפיה לא נפגע בילד פלשתיני שינסה לפגוע בחייל צה"ל – אין לו מה לחפש בתפקידו". (דברי המח"ט מצוטטים במעריב אונליין) לדברי קליינר, עם כל הכבוד לצדקנות המשתפכת של מח"ט גבעתי, חיי חיילינו קודמים לחיי ילדים פלשתינים. "זוהי התבטאות חסרת אחריות שתעודד שימוש בילדים פלשתינים נגד חיילינו. מח"ט גבעתי שכח כנראה שכל חייל שלנו הוא הילד של אמא ואבא שלו. אני מצפה שהרמטכ"ל יתנער מהדברים החמורים ויבהיר לחיילים כי זכותם להגן על עצמם גוברת על כל שיקול הומני".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-04-17

מיכאל קליינר בתגובה על חיסול רנתיסי: "שרון משתמש בחיסול בכירי החמאס כקרדום לקידום תוכנית ההתנתקות".
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, אומר בתגובה על חיסול רנתיסי: "שרון משתמש בחיסול בכירי החמאס כקרדום לקידום תוכנית ההתנתקות. אני מקווה שמתפקדי הליכוד לא יתרגמו את האהדה לשרון בגין חיסול מנהיגי הטרור, לתמיכה בתוכניתו" לדברי קליינר, שרון פועל בעקביות כדי לייצר לעצמו תדמית ימנית, ובחסותה הוא מתכוון להעביר את תוכניתו המדינית ההרסנית שאיננה אלא תוכנית מנוסה מבית היוצר של השמאל.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-04-13

מיכאל קליינר, בתגובה על החלטת שרון לדחות את המשאל בליכוד לאחר הפיינל-פור: "יודע אופורטוניסט נפש אופורטוניסטים".
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, בתגובה על החלטת שרון לדחות את מועד המשאל בליכוד לאחר הפיינל-פור: "יודע אופורטוניסט נפש אופורטוניסטים". לדברי קליינר, את שרון לא הטריד שיעור המשתתפים במשאל, אלא החשש שדווקא תומכיו הפוטנציאליים יעדיפו את הפיינל פור. "שרון מבין היטב שמתנגדי ההתנתקות יגיעו לקלפי גם אם תהיה רעידת אדמה, ואילו הערב רב שהסתפח לליכוד ערב הפריימריז כדי לזכות בג'ובים יעדיף את שארונס ופארקר".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-03-29

המבחן של המדינה קובע: 4.5% מהאוכלוסיה היו רוצים לראות את מיכאל קליינר שוב בכנסת ו- 6.2% מקרב בעלי הדעה
המבחן של המדינה שנערך בידי מכון גיאוקרטוגרפיה ופורסם ב"ידיעות אחרונות" לפני ימים אחדים קובע כי 4.5% מהאוכלוסייה היו רוצים לראות את יו"ר חרות, מיכאל קליינר, שוב בכנסת. מקרב אלו שהביעו דעה גדול שיעור ה"מתגעגעים" לקליינר עוד יותר ועומד על 6.2%. רק על מנת לשבר את האוזן, הרי שמפלגת חרות זכתה בבחירות האחרונות ב- 1.1% בלבד מהקולות הכשרים. הנתון שהתקבל במבחן של המדינה משקף התחזקות אלקטורלית של פי 5.6. יש לציין כי 6.2% הוא שיעור גבוה משיעור המצביעים עבור האיחוד הלאומי בבחירות האחרונות העומד על כ- 5.5% מהמצביעים. בהתחשב בעובדה ששיעור בעלי הדעה גבוה משיעור ההשתתפות בבחירות לכנסת הרי הוא משקף מספר בוחרים פוטנציאליים גדול עוד יותר. רק 27.2% ציינו כי אינם יודעים איזה ח"כ לשעבר היו רוצים לראות שוב בכנסת. בעוד ששיעור המיואשים שלא הגיעו לקלפי בבחירות האחרונות עומד על כ- 31.5%. איש ה"ימין" השני שהוזכר בסקר, יגאל ביבי, השתרך הרבה אחרי קליינר עם 1.9% תמיכה מכלל האוכלוסייה ו- 2.6% מקרב בעלי הדעה. כל שאר השמות שהועלו במבחן היו של אנשי מרכז המפה הפוליטית ושמאלה הנהנים, באופן טבעי, גם מתמיכה בקרב האוכלוסיה הערבית, בעוד קליינר, יש להניח, מקבל את אחוזי התמיכה שלו מהאוכלוסיה היהודית בלבד.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-03-28

קליינר בעקבות חיסול יאסין: אני מקווה שמדובר בסנונית המבשרת את האביב ולא באתחלתא דהתנתקות
תנועת החרות מגבה את ממשלת ישראל בגין חיסולו של אחמד יאסין ומביעה תקווה כי ראשי מנגנוני הטרור הפלשתיניים האחרים יזכו לטיפול דומה, ויחד עימם גם פקודיהם. יו"ר חרות, מיכאל קליינר, אמר היום בתגובה על החיסול כי הוא חושש שחיסול יאסין הוא ספין שבחסותו מנסה שרון לקדם את תוכנית ההתנתקות כאשר הוא נהנה מגיבוי ציבורי רחב. "אני מתפלל שחיסול יאסין יהפוך לסנונית המבשרת את האביב ולא ל"אתחלתא דהתנתקות" – אמר קליינר.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-03-14

יו"ר חרות בעקבות הפיגוע בנמל אשדוד: אם שרון אינו מסוגל לעשות עם צה"ל את מה שעשה שמשון הגיבור באמצעות לחי של חמור – שיתפטר!
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, בעקבות הפיגוע בנמל אשדוד: אם שרון אינו מסוגל לעשות עם צה"ל את מה שעשה שמשון הגיבור באמצעות לחי של חמור – שיתפטר! לדברי קליינר, הפיגוע הינו תוצאה ישירה של פטפוטי ההבל על תוכנית ההתנתקות שהינה תוכנית בריחה המדרבנת את הטרור. "צריך להפנים כבר שמה שלא הולך בכוח הולך ביותר כוח ולא במנוסה פחדנית והתמגנות בגדרות יקרות וחסרות תועלת".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-02-23

אני מאשים את הגדר / מאת יעקב עד-פרת


כתב האישום האמיתי נגד הגדר הוא לא זה שהוגש בהאג. אני מודה ומתוודה שזכויות הפלשתינים הנרמסות כתוצאה מקיומה של הגדר אינן מזיזות לי את קצה היבלת. אין לי שום אמפתיה לעם ששולח את ילדיו להתחנך בבתי הספר הפלשתינים המסיתים נגד ישראל. אין לי שום אמפתיה לאזרחים "החפים מפשע" בצד שלהם, משום שאני לא כל כך משוכנע בחפותו של הרוב הפלשתיני העצום התומך בפיגועי הטרור אם בסיוע של ממש לדבר עבירה, אם ביצירת אווירה אוהדת לשהידיזם ואם בשתיקה שכמוה כהסכמה שבשתיקה. אני מודה ומתוודה שלי אכפת מחפי הפשע, בני עמי, שמולכים כצאן לטבח באוטובוסים, במסעדות, בבתי הקפה, בכבישים ובמוצבים, ורק מהם.

זו הסיבה שאני מאשים את הגדר. הגדר מוליכה שולל את העם שלי. זו מטרתה האמיתית. היא יוצרת תחושה מזוייפת של בטחון שאין לו על מה להסתמך במציאות. היא יוצרת תקווה לחיי השקט ובטח שאינה אלא בגדר תרמית עצמית. היא גוזלת משאבים יקרים ומיותרים שאפשר היה להפנות לפתרונות יצירתיים בהרבה לבעיות הבטחוניות והקיומיות שלנו. היא קובעת גבולות מדיניים בסמוך לקו הירוק. היא מסבה לנו נזק בדעת הקהל העולמית שהיה עדיף לספוג על פתרונות שורשיים ממנה.

זו טיבה של גדר: אפשר לחפור מתחתיה מנהרות כפי שנעשה ברפיח דבר יום ביומו. אפשר לעבור מעליה באמצעות סולם, כפי שעשו מחבלי החיזבאללה בפיגוע שבו נהרגו 6 יהודים. אפשר לעבור דרכה בסיוע של פלשתינים ישראלים בעלי תעודת זהות כחולה. אפשר לעבור דרכה במחסומים. אפשר להניח מטענים קטנים ב- 100 מקומות שונים לאורך הגדר ולפוצץ אותם בו זמנית. אפשר לשלוח המונים לחבל בה מתוך ידיעה ברורה שתמונות של חיילים יורים במפגינים, לא יוסיפו לישראל אהדה בעולם. אפשר לעקוף אותה באמצעות טילי קסאם וגילשונים ועוד ועוד דרכים כיד הדמיון הטובה על ה"מהנדס" התורן של גדודי אל אקצה ועז א-דין אל קסאם.

שנים הסביר השמאל הישראלי כי גדר תפתור את מרבית הבעיות הבטחוניות של ערי ישראל. כשהימין טען שהגדר נועדה בעיקר כדי לקבוע גבול מדיני ולא למטרות בטחון, נשלחו אנשי הימין לבחון את מידת היעילות של הגדר בישובי גוש קטיף. "שם יש גדר – טענו המצדדים בהקמתה לאורך יהודה ושומרון – ולכן קשה לפלשתינים להוציא משם פיגועים". הסוף ידוע. אנשי ה"ימין" בכנסת הפכו את עורם. ממתנגדים עיקשים הפכו לתומכים הדומיננטים ביותר בהקמת הגדר. נשאלת רק חידת היגיון אחת קטנה: אם המצב בגוש קטיף כל כך טוב, והגדר מספקת הגנה כמעט הרמטית, מדוע מכריז ראש הממשלה על תוכנית ההתנתקות מישובי חבל עזה? אם הכל כל-כך טוב והגדר כל-כך יעילה, בשביל מה לסגת לגבול שמוגדר כבר-הגנה? הרי הגדר היא ההגנה הטובה ביותר, לא?

הסתירה המוזרה הזו בין הפתרון המדיני/בטחוני החד-צדדי שמציע ראש הממשלה לבין הפתרון הבטחוני המהולל בדמות ה"גדר הטובה" בגוש קטיף, אינה מפריעה לאף אחד מאנשי הימין לתמוך בהקמת גדר מצויינת כזו לאורך קו התפר. כולם, למעט השמאל הקיצוני האנרכיסטי שקובל על הפגיעה באיכות החיים של הפלשתינים, שרים לגדר שירי הלל, ונאחזים בקרנותיה, כאילו מדובר בכתלים של מקלט אטומי שמאחוריו מסתתר העם כולו.

מי שאכפת לו מהמצב הכלכלי הקשה השורר בארץ, מהעוני, ממאות אלפי המובטלים, מחרב הקיצוצים המונחת על צוואר מערכות החינוך והבריאות, ומהשפעת המצב הבטחוני על הכלכלה הישראלית, צריך להיות מספיק בר דעת כדי לשקול בהיגיון אם נחוצה לנו גדר שעלותה כ- 10 מיליארד ש"ח ויעילותה המוכחת מובילה לתוכנית בריחה של ראש הממשלה מישובי גוש קטיף. אם היינו על קו התעלה, האם היינו היום מוציאים אגורה אחת מהתקציב כדי להקים מחדש את שורת המוצבים שקרסו במלחמת יום הכיפורים? האם צרפתי אחד היה תומך בהוצאת פראנק אחד מתקציב הבטחון של צרפת לשיקומו של קו מאזינו שקרס במלחמת העולם? האמנם גדר היא הפתרון היחיד, האפקטיווי ביותר והכלכלי ביותר לבעיות שלנו?

האמת היא שיש לי גם משהו לזכותה של הגדר. לגדר יש יתרון אחד. היא פוגעת באיכות החיים של אוייבינו. אם הבריטים היו מצליחים לשבש במשהו את איכות החיים של הנאצים והעם הגרמני בתקופת מלחמת העולם השנייה – הייתי שמח יותר משמחה לאיד. וגם היום זה בהחלט מסב לי קורת רוח כשאוייבי הפלשתינים סובלים, כשאחמד טיבי ובשארה נזעקים להגן על זכויותיהם לעבודה ערבית במדינת היהודים. זה בהחלט נחמד לראות אותם מתרוצצים כעכברים להאג, מתחככים בנציגי המדינות הפחות נאורות בעולם, וחושפים ברבים את ערוותם כאזרחים שקשה להגדירם אפילו בעלי נאמנות כפולה. הם נאמנים רק לעמם. אבל זו לא סיבה מספקת לבזבז כ- 10 מיליארד ש"ח יקרים מכספי משלם המיסים, כשאנו נשארים ביד עם גדר המהווה אשליה בטחונית, עובדה מדינית ובעייה דמוגרפית בתוך ישראל הקטנה ששום גדר מבטון יצוק לא תצליח להתגבר עליה.

בכ- 10 מיליארד ש"ח אפשר היה לפתור פתרון של קבע את הסכסוך הערבי-יהודי בארץ ישראל. בסכום כזה ואף נמוך ממנו אפשר היה לקנות בכסף את הגירתם הישירה של מאות אלפי משפחות פלשתיניות למדינות ערב. בהתחשב בגודל המשפחות שבהן בממוצע 7 ילדים, המשמעות היא עזיבה של כ- 1.5 מיליון פלשתינים את גבולות הארץ לצמיתות. מספר זה אינו כולל את ההשפעה המשנית של תופעת ההגירה ההמונית למדינות ערב. בתקציב כזה אפשר היה תוך 10 שנים לצמצם באופן ניכר את מספר הפלשתינים בישראל ואת ההוצאות הבטחוניות הכרוכות בהגנה מפניהם. במקביל, אפשר היה להכריז מלחמת חורמה על הטרור, להפטר ממרבית האלמנטים העויינים והשליליים, ולהשפיע השפעה ישירה על מצב הבטחון תוך הבטחת אופק מדיני דמוגרפי לעם היהודי. הבורסה היתה מרגישה את השינוי לפני כולם, אח"כ תחושת הבטחון היתה משתפרת, ההוצאות על הבטחון היו קטנות באופן משמעותי, פתאום היה נמצא כסף למלחמה בפשע, איכות החיים היתה עולה, העליה היהודית ממדינות מערב אירופה וארה"ב היתה הופכת לחלום שמתממש ומדינת ישראל היתה משגשגת, מבלי לאבד מילמטר אחד ופירור אחד מאדמת ארץ ישראל.


הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-02-22

קליינר: התעלמות ראה"מ מהפיגוע בפתיחת ישיבת הממשלה - קהות חושים מבישה
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, בביקורת חריפה על ראה"מ: "ראש הממשלה גילה קהות חושים מבישה כאשר פתח את ישיבת הממשלה תוך התעלמות מוחלטת מהפיגוע בירושלים. אלמלא הויכוח על הגדר, ספק אם בכלל היה נזכר שחיי 7 יהודים נקטפו ושעשרות נפצעו". לדברי קליינר, שרון אובססיבי להכניס פרק נוסף על שמו לספרי ההיסטוריה כחתן פרס נובל לשלום, ואינו מבין שפרק זה ימחק את כל זכויותיו בבניין הארץ וההגנה עליה.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2004-02-03

קליינר בעקבות החלטת שרון לפנות את ישובי חבל עזה: "צריך לפנות את שרון מהכיסא"
בעקבות הודעתו של ראה"מ על כוונתו לפנות את ישובי חבל עזה ומספר יישובים ביו"ש, אומר יו"ר חרות, מיכאל קליינר: "מוכרחים לפנות את שרון מכיסא ראה"מ". לדברי קליינר, שרון מסוכן לישראל ועלול לדרדר אותנו למלחמת אחים. קליינר קורא לחברי האיחוד הלאומי והמפד"ל להתעשת מהקפאון שאחז בהם מאז התיישבו על כסאות הממשלה ולפרוש ממנה לאלתר. "זו טעות לחכות למעשים של שרון. עצם התבטאותו של שרון שוחקת את עמדות ישראל ומכניסה אותה למצוקה מדינית ובטחונית. אני לא מאמין ששרון רואה בתוכנית המדינית שלו קרנות מזבח שבהן הוא יכול להיאחז כדי להשכיח מהציבור את החקירות המשטרתיות. כבר לפני הבחירות הודיע שרון שפניו להקמת מדינה פלשתינית וחרות התריעה בתעמולת הבחירות שלה ש"פתי מי שלא מאמין". כדי להצדיק את הצטרפותן לממשלה בחרו מפלגות הימין לטמון את הראש בחול ולהעמיד פנים ששרון אינו מתכוון לדבריו. מזל ששרון נחקר במשטרה, כי אחרת קשה לתאר איזה תירוצים היו ממציאים באיחוד הלאומי ובמפד"ל כדי להסביר את ישיבתם בממשלת מפת הדרכים המדברת על הקמת מדינה פלשתינית בארץ ישראל".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-203

ארכיון החדשות

עמוד הבית
עלינו
חדשות
מצע
בחירות
סניפים
דעות
הסטוריה
אישים
ארכיון