Russian English French צור קשר פורום הרשמה המסגר 55 תל אביב,
טלפון: 03-56215212003-12-07

מה קרה לאולמרט?/ מאת מיכאל קליינר
השבוע הוכח שגם בלי חודשים ארוכים של וספאנה בהודו אפשר להגיע להארה. לאהוד אולמרט, למשל, הספיקה שעה קלה בסמוך לקברו של בן גוריון כדי לזכות בהתגלות. בחזונו ראה אולמרט סכנה איומה האורבת לפתחנו בדמות המוני ערבים העטים עלינו והופכים אותנו למיעוט בארצנו. נחרד כולו ואחוז בעתה הזעיק אליו את העיתונאי נחום ברנע והכתיב לו את תרופת הפלא שהגה בן לילה לבעיה הקשה – נסיגה חד-צדדית משטחים ביש"ע ובירושלים. "זהו הפתרון של הימין" - הסביר אולמרט לציבור הישראלי שלטעמו, כנראה, סובל מכזה חוסר אינטיליגנציה, שאם לא אומרים לו לאיזה צד של המפה הפוליטית שייכת תוכנית מדינית כלשהי, אינו מבחין בין ימינו לשמאלו. כדי לודא שישראל טמבל קלט והפנים שאין המדובר בפתרון בוגדני נוסח ביילין, טרח אולמרט והוסיף אבחנה חדה כתער בין פתרון הפלא שלו לפתרון הנלוז מבית היוצר של השמאל: האלטרנטיבה לפתרון שלו היא יוזמת ז'נווה. אמא'לה. האמת היא שהציבור לא מטומטם. הוא מבין היטב שהפתרון החד צדדי שמציע אולמרט, הוא פחות או יותר אותו הפתרון אליו שואף השמאל. לשבחו של השמאל דווקא אפשר לומר שהוא לפחות שואף לפתרון בהסכמה. ההבדל העיקרי בין יוזמת ז'נווה להצעת אולמרט הוא שביילין מציע לנו התאבדות קולקטיווית ולרגל ההתאבדות מקיים מסיבה וחוגג ברוב עם, אולמרט מציע לנו את אותה התאבדות אבל עם דמעת פרידה בזווית העין. נוכח זעקות השבר בימין ומצהלות השמאל בתגובה לנסיגה של אחד מנסיכי הליכוד עמוק אל משבצת הויתורים הכואבים, נדמה כי דווקא קול אחד נשמע רם וצלול, ומצליח במפתיע לחלץ הזדהות אפילו ממני: קולו של יוסי שריד. במקום לחבק את הבן הסורר מבית מדרשו של זאב ז'בוטינסקי, נוקט שריד בגישת ה"אני מאשים". אם רק היום נזכר אולמרט לאמץ את דרכו של השמאל- מאשים שריד - הרי שטעה והטעה את העם 30 שנה. קשה לומר זאת אבל שריד צודק. מה בעצם השתנה? המגמות הדמוגרפיות הרי היו ידועות. הערבים אותם ערבים רק רבים יותר. היהודים אותם היהודים רק מעטים יותר והארץ אותה ארץ. לכן, גם אני איני מסתפק בביקורת ומצטרף אל המאשימים. אני מאשים את אולמרט בכך שבחר בדרך הקלה: להגיע להישגים פוליטיים כשהוא רוכב על החולשות האנושיות של העם הזה במקום על הרוח שפיעמה בדור כובשי תל חי. אם שריד כועס על שאולמרט גזל ממנו הבלעדיות על אמנות הפריטה על מיתרי החולשה והפחד – אני כועס עליו על שויתר על הנסיון להחזיר לעם את השפיות והאמונה בצידקת הדרך ואת הנכונות להאבק ואם צריך גם להקריב כדי שלדורות הבאים תהיה מדינה יהודית בארץ ישראל.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-12-05

קליינר בהופעה במועדון היקב: אנחנו נתונים במעגל עוני רוחני
מועדון "היקב" על שם מיכה רייסר אירח היום את סגן שר הבטחון זאב בויים. במהלך הארוע אמר בויים כי לדעת מומחי הבטחון גדר הבטחון משיגה את מטרתה במניעת פיגועים ומסייעת בתפישת שוהים פלשתינים בלתי חוקיים. במישור המדיני רמז בויים כי אף הוא בדומה לאולמרט שראיון איתו התומך בנסיגה חד צדדית מיש"ע וירושלים התפרסם היום בעיתון "ידיעות אחרונות", בדיעה שצריך להתפשר "כדי לשמור על הרוב היהודי". יו"ר מועדון היקב, מיכאל קליינר, התייחס בדבריו לנסיון הפיגוע בביה"ס ביקנעם ואמר כי מקריאה בעיתונים ניתן היה ללמוד שאלמלא היה הפיגוע מסוכל, היתה ישראל מגיבה בעוצמה ובסגנון שלא נראו עד היום. "מסתבר שיש לנו בארסנל שורה של תגובות מאיימות במיוחד אלא שלעולם הן יוצאות לפועל מעל דפי העיתונות כאיומים חסרי בסיס לאחר פיגועים אסטרטגיים שסוכלו" - אמר. לדבריו, המדינה נתונה במעגל עוני רוחני שמשפיע על כל מוקדי החיים. הוא הזכיר למשתתפים הרבים שגדשו את האולם בבית ציוני אמריקה בת"א את התגובה "הנוראית" שנחתה על אוייבינו לאחר פיגועים קשים אחרים כמו הפיגוע בדולפינריום, במלון פארק ובאוטובוס הילדים בירושלים. לדבריו, רק כששמע את "צפירת ההרגעה" של השר צחי הנגבי שהסביר כי התגובה המאיימת של ישראל על פיגוע בביה"ס ביקנעם יכלה להגיע אולי עד כדי הפצצה אטומית באמצעות סילוק ערפאת, חש כי חזר אל קרקע המציאות הישראלית של מעגל העוני והעליבות הרוחניים. ח"כ מיכי איתן שמסייע לקליינר בארגון ארועי "היקב" התייחס בדבריו להתבטאותו של אולמרט בדבר הצורך בנסיגה חד צדדית משטחי יש"ע וירושלים על מנת להבטיח את הרוב היהודי והפציר בנוכחים שלא לדחוק את רגליו של אולמרט מתוך המחנה הלאומי."גם לקליינר יש דעות שונות משלי ולמרות זאת הייתי מעדיף אותו בתוך משפחת הליכוד מאשר במדבר הפוליטי" - אמר איתן.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-11-23

יעקב פנחס מיוחס מאנשי חב"ד יעמוד בראש תנועת הצעירים, "לוחמי חרות", שתפעל בכל רחבי הארץ
בימים אלה מוקמת בכל רחבי הארץ תנועת צעירים בשם "לוחמי חרות" שתפעל בחסות תנועת החרות. בראש "לוחמי חרות" יעמוד יעקב פנחס מיוחס מאנשי חב"ד שנטל על עצמו את משימת הארגון וההפעלה של גרעיני הקבוצה. בפנייה נרגשת לצעירים ולבני נוער שהופצה במקומות שונים ברחבי יש"ע ובערים הגדולות כותב מיוחס: "נוכח ההדרדרות הנוראה בחוסן הרוחני והמוסרי של הנהגת המדינה, כאשר שולטת בנו ממשלה המתחזה לימנית ומובילה לאסון לאומי הגיע הזמן לעשות חשבון נפש ולהכות על חטא. יש רק גורם פוליטי אחד שידיו אינם מגואלות במפת הדרכים המובילה למדינה פלשתינית ובחזון "המחוות לפלשתינים" ו"הויתורים הכואבים". נכון שמדובר במפלגה שאמנם לא עברה בסוף את אחוז החסימה ולא נכנסה לכנסת, אך אי אפשר להתעלם מכך שמפלגה זו צדקה באזהרותיה וחזתה את האמת הכואבת הנרקמת לעינינו. לפני הבחירות הזהירה מפלגת "חרות" מפני התנחלותם של מנהיגי מפלגות "הימין" בכסאות הממשלה, גם אם זו תלך במתווה ההתאבדות הלאומית. לאור מצב עגום זה, ומתוך הכרה בכך שרק "חרות" מהווה אלטרנטיבה של ממש למפלגות ה"ימין" שזכו לאמון הציבור ואיבדו את אמוננו, הצטרפנו ל"חרות" ואנו מגייסים למפלגה את מיטב הנוער כדי ליצור כוח צעיר ורענן שיעמיד במקום את חברי הכנסת והשרים ששינו את עורם מיד לאחר הבחירות ומעדיפים את השררה והכבוד על פני האידיאולוגיה, תוך יריקה בפרצופם של בוחריהם". תנועת "לוחמי חרות" תעסוק בפעילות חינוכית שכוללת לימודים של מורשת ישראל והגבורה היהודית, ופעילות שטח למען שמירת שלמותה של ארץ ישראל. ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים על ההתפקדות ועל תנועת הנוער אתם מוזמנים להשאיר הודעה בפלאפון 054365529 עשרים וארבע שעות ביממה.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-11-16

קליינר בהפגנה למען שחרור פולארד: אפשר להביא לשחרור פולארד רק באמצעים פוליטיים, לכן הצעתי לו להתמודד לכנסת מטעם חרות
עשרות פעילים של חרות השתתפו הערב בהפגנה למען שחרור פולארד. במהלך ההפגנה שהתקיימה מול כינוס של מנהיגות יהדות ארה"ב בבנייני האומה, אמר יו"ר חרות, מיכאל קליינר, כי הדרך הנכונה לפעול לשחרור פולארד היא להפוך את המאבק למאבק פוליטי. קליינר הזכיר כי לפני הבחירות האחרונות הציע לפולארד להתמודד ברשימת חרות לכנסת על מנת להפעיל לחץ על המימשל האמריקאי ועל ממשלת ישראל שיביא לשחרורו. הוא האשים את המנהיגות היהודית בארה"ב בכך שהיא מעדיפה, במקרה הטוב, לנהל מאבק שקט למען פולארד, מחשש שתמיכה ביהודי שהורשע בעבירת ריגול תחשיד את היהודים כאזרחים שאינם נאמנים לארה"ב."גם בזמן המאבק על שחרור יהדות ברה"מ העדיפה יהדות ארה"ב לנהל מאבק שקט עד שבא הרב כהנא והוביל מאבק גלוי שבסופו של דבר פתח את שערי ברה"מ והביא לעלייה יהודית" - אמר קליינר. הוא שיבח את מארגן ההפגנה, אלי יוסף, וקרא לו שלא להרפות מהמאבק ולהפוך אותו למאבק ציבורי שיתחיל בישראל ויפרוץ גם לארה"ב. "רק באמצעות לחץ ציבורי ופוליטי יש למאבק הזה סיכוי" - אמר קליינר.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-11-11

משלחת חרות בועד הפועל הציוני הקפיצה את השמאל
נציגי חרות בועד הפועל הציוני שהתכנס השבוע לדיונים על מהות הציונות, הצליחו להוציא את השמאל משלוותו. בנאום על מהות הציונות אמרה צירת חרות, שרה טיקטינסקי, כי יש בעם היהודי עייפות מהרעיון הציוני, וחלק ממנו חושב שמהות הציונות המודרנית היא לקחת פסק זמן מבניית המדינה היהודית, כדי להקים מדינה פלשתינית. היא מתחה ביקורת חריפה על מפלגות הימין שחברו לקואליציה עם שרון והסכינו לקידום מפת הדרכים המדברת על הקמת מדינה פלשתינית. "תשאלו אותי היום, אם תמורת שלום אמת עם אוייבינו אני מוכנה לותר על חלקים מארץ ישראל? התשובה היא לא בא' רבתי. בדיוק כמו שאני לא מוכנה להמיר את דתי כדי לחיות בשקט ובשלווה על אדמת פולניה, גרמניה ואפילו ישראל, אני לא מוכנה לוותר בשביל חיי שקט ושלווה על חלקים מארץ ישראל" - אמרה טיקטינסקי לקול קריאות נזעמות מקרב חברי השמאל והוסיפה כי הציונות נוסדה לא כדי להבטיח חיי השקט ובטח לעם היהודי, אלא כדי לאפשר לעם היהודי כלים ואמצעים להלחם על חייו מול השנאה האנטישמית שסביבו. "הציונות קמה בדיוק כשהתפכחנו מהרעיון שקדושת החיים קודמת לכל ואפילו ליהדותנו"- אמרה. בסיום דבריה הדגישה טיקטינסקי את חשיבות המאבק הדמוגרפי להמשך קיומה של מדינת ישראל וקראה לועד הפועל לפעול למען עידוד העלייה, עידוד הילודה היהודית ועידוד ההגירה למדינות ערב.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-10-15

יו"ר חרות נשא דברים בטקס הנחת אבן הפינה לשכונת הקבע ביישוב חרֵשה
היום התקיים טקס הנחת אבן הפינה לשכונת הקבע ביישוב חרשה שבחבל בנימין. בטקס השתתפו, בין השאר, הרב דב ליאור, הרב דרוקמן, הרב לוינגר ורבנים נוספים. יו"ר חרות, מיכאל קליינר, אמר בטקס כי זה סמלי שבחג הסוכות בו אנו עוברים ממגורי הקבע למגורי ארעי בסוכה, חוגגת ההתיישבות היהודית בחרשה את בשורת המעבר מהקראוונים לשכונת מגורי הקבע. בדבריו, מתח קליינר ביקורת על ראש הממשלה והתייחסותו השגוייה לזכותנו על הארץ. "ההבדל בין שרון לבינינו הוא ששרון מאמין שההתיישבות היא זו שמקנה לנו זכות על חבלי ארץ, ואילו אנו מאמינים שהזכות על ארץ ישראל אינה תלויה בדבר. הארץ הובטחה לאבותינו ולנו והקמת יישובים בארץ ישראל אינה מקנה לנו את הזכות על חבלי ארץ אלא נובעת מהזכות עליהם ומממשת את הזכות".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-10-04

קליינר: סיכול ממוקד של ערפאת אינו מספיק
על רקע הפיגוע החמור היום בחיפה אומר יו"ר חרות, מיכאל קליינר, כי שרים בממשלה הדורשים את גירושו של ערפאת משלים את הציבור לחשוב שאם רק ניפטר מערפאת מיד ניכנס למסלול של שלום. "סיכול ממוקד של ערפאת אינו מספיק - אומר קליינר - צריך להפציץ את כל מוקדי הטרור והמטרות הצבאיות בשטחי הרשות הפלשתינית לקראת השתלטות מחודשת על השטח והטלת מימשל צבאי". לדבריו, אחריותה של הממשלה להסביר לציבור ולצבא שאנו בעיצומה של מלחמת שמד שהוכרזה נגדנו וכי מוכרחים למחוק מסדר היום תופעות אנטי מוסריות של אדישות נוכח רצח יהודים והזדהות מפלצתית עם האוייב על רקע פגיעות לא מכוונות באזרחים שמרביתם מעניקים חסות וגיבוי לטרור.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-08-20

קליינר: אבו מאזן מסוכן מערפאת
יו"ר חרות, מיכאל קליינר, אומר כי הפיגוע אמש הוא שידור חוזר של הדולפינריום. "אחרי הדולפינריום ה- 1 אמר ראה"מ שאיפוק זה כוח. גם היום, כל תגובה שהיא פחות מהפצצת כל המטרות הצבאיות בשטחי הרשות תיחשב לאיפוק – אומר קליינר – גם אלה שמסתפקים בחיסול ערפאת בוחרים בדרך האיפוק, שכן אבו מאזן שמעמיד פנים כלוחם בטרור הוא ערפאת בלי זיפים וכאפיה ולכן הוא מסוכן יותר" לדבריו, רק חיסול תשתיות הטרור ע"י צה"ל יעצור את "חיזבול" השטח וימנע מהפלשתינים לפתח הרתעה צבאית ע"י הגדלת טווח הטילים ויצירת איום על אזור השפלה וגוש דן.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-06-19

"הפינוי הברוטאלי בגבעת יצהר עלול להביא לאלטלנה שניה"
עימות קולני פרץ הערב בין אנשי הליכוד לבין משמרת מחאה של תנועת החרות שהגיעה לאזכרה לזכר חללי אלטלנה בראשות מנהיג חרות, מיכאל קליינר. אנשי חרות נשאו שלטים ובהם הכתובות: "מפת הדרכים גוררת למלחמת אחים" ו"אלטלנה – לא עוד". אנשי הליכוד הביעו זעם על כי קליינר ואנשיו מקיימים הפגנה בבית הקברות. קליינר השיב להם כי מוטב להגיע לבית הקברות לפני שתקרה אלטלנה נוספת ולא אחרי.

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)


2003-06-19

אנשי חרות במשמרת מחאה ליד טכס האזכרה לחללי אלטלנה: "מפת הדרכים גוררת למלחמת אחים"
על רקע הפינוי הכוחני בגבעת יצהר אומר יו"ר חרות, מיכאל קליינר, כי היום ביום השנה לחללי אלטלנה זורע שרון את זרעי הפורענות שעלולים לדרדר אותנו למלחמת אחים. "שרון צריך להבין שלא גוזרים על הציבור גזירה שאינו מסוגל לעמוד בה – אומר קליינר – ושמפת הדרכים מובילה למלחמת אחים. יותר משאני חושש לחייו של שרון, אני חושש ששרון ינסה לחקות את בן גוריון עם עוד אלטלנה".

הוספת תגובה    (אין תגובות עדיין)
1-10 | 11-20 | 21-30 | 31-40 | 41-50 | 51-60 | 61-70 | 71-80 | 81-90 | 91-100 | 101-110 | 111-120 | 121-130 | 131-140 | 141-150 | 151-160 | 161-170 | 171-180 | 181-190 | 191-200 | 201-203

ארכיון החדשות

עמוד הבית
עלינו
חדשות
מצע
בחירות
סניפים
דעות
הסטוריה
אישים
ארכיון