Russian English French צור קשר פורום הרשמה המסגר 55 תל אביב,
טלפון: 03-5621521
פרשת בשארה - כתב אישום נגד רשויות המדינה ובית המשפט העליון / מאת שרה טיקטינסקי
2007-04-12


שנת 2001, 6 שנים אחורנית בזמן, היתה שנת בשארה. אז הוא יצא לסוריה וישב שכם אל שכם עם ג'יבריל ונסארללה. אז הוא התראיין בתקשורת חוץ וקרא למדינות ערב למלחמה בישראל, אז הוא ארגן בגלוי ובמצח נחושה מסעות מאורגנים לסוריה, אז הוא הצהיר שיש לו בעיה עם שבועת האמונים שלו בכנסת, שכן למה הוא נשבע אמונים: לייהוד הגליל ולחוק השבות?

מיכאל קליינר, בהיותו אז ח"כ ויו"ר סיעת חרות, ניהל מסע צלב נגד בשארה: הוא התריע בפני רשם המפלגות, היועץ המשפטי לממשלה ושר הפנים ודרש שוב ושוב טיפול משפטי הולם בבשארה.

בתכתובות אינספור דרש קליינר להעמיד את בשארה לדין בגין בגידה במדינה, לסלקו מהכנסת, לשלול ממנו את אזרחותו בצו מינהלי שאינו מחייב את הסרת החסינות, למנוע את הרחבת עיתונו ומתן רשיון להפיכתו ליומון, ולפסול את מפלגתו.

התגובות נעו בין התחמקות לפעולות עקרות והשיא היה כשבג"צ ביטל את החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את רשימתו לכנסת.

תיקצר היריעה מלתאר את הפעילות העקבית והשיטתית של יו"ר חרות, בנסיונו להפוך עקוב למישור ולהכניס קצת נורמאליות ביחסה של המדינה כלפי פעילותו החצופה, הגלוייה והמסוכנת של בשארה נגד המדינה. פעילות שנעשתה בחסות הדמוקרטיה המטומטמת בעולם.

למען הצדק ההיסטורי וכדי להציב את מראת האמת נוכח פני השמאל הישראלי (על כל שלוחותיו), רצ"ב הודעתו לתקשורת של מיכאל קליינר, איש הימין המסוכן שרבים בשמאל אוהבים להציגו כקיצוני מטורף, מיד לאחר נאום השטנה של בשארה בסוריה. עוד להתרשמותכם ציטוטים מתוך נאום "קבלת הפנים" של קליינר לבשארה בכנסת מיד עם שובו מסוריה.למראית הדה-ז'אוו.

יו"ר חרות, ח"כ מיכאל קליינר בתגובה על דברי בשארה: "בכל מדינה נורמאלית היו מעמידים אותו מול כיתת יורים"-10.6.01

יו"ר חרות, ח"כ מיכאל קליינר אומר בתגובה על דברים שנשא ח"כ עזמי בשארה באזכרה על נשיא סוריה, חאפז אל אסד: "בכל מדינה נורמאלית היו מעמידים אותו מול כיתת יורים. לא יכול להיות שח"כ של מדינת ישראל יעודד את מדינות ערב לפתוח במלחמה כוללת נגדה" לדברי קליינר, מתנהלת בינו לבין רשם המפלגות התכתבות עניפה שעניינה פסילת מפלגת בל"ד בראשותו של בשארה "לצערי, רשם המפלגות מסרב לפעול על פי הסמכויות שהוקנו לו בחוק. אני מקווה שלא אצטרך להגיע לבג"צ כדי שהרשם יבדוק אם מפלגת בל"ד אינה מהווה מסווה לפעילות בלתי חוקית"

עזמי'לה חביבי אתה יכול להרגע

מאת יו"ר חרות, ח"כ מיכאל קליינר-13.6.01

עזמי'לה שלום, אתה יכול להרגע. חזור הביתה ותראה שכלום לא יקרה. בעוד כמה ימים כשירגעו הרוחות עוד יבקשו ממך סליחה. מה יש, מה בסך הכל אמרת? שאתה רוצה לראות את כל העולם הערבי נלחם בישראל? ביג דיל. מה החידוש? כאילו לא ידענו. מה החטא? מה הפשע? כמה חברי כנסת ערבים שאינם רוצים בדיוק את מה שאתה רוצה עוד נותרו בכנסת? מה נטפלו אליך? אז היית בסוריה. אז אמרת את זה ליד נסראללה וג'יבריל. אז שמעו אותך אוייבינו פנים אל פנים. מה קרה, גס ליבם בשידורי ערוץ 33? אתה צריך לנסוע עד לשם כדי שהם יידעו מה אתה אומר? הם לא יכולים פשוט לעקוב אחר דיוני הכנסת?

עזמי'לה חביבי, תאמין לי שום דבר לא יקרה. חזור הביתה ותראה. מקסימום תקבל נזיפה מיו"ר ועדת האתיקה. תוכל לחיות עם קצת נו נו נו מח"כ קולט אביטל. למרות שזה מפחיד קמעא – אני מודה. תתעודד, הרי אתה ואני באותה הסירה תשאל את אופיר פינס. הוא יגיד לך שאני מסוכן לדמוקרטיה בדיוק כמוך. הוא כנראה חושב גם שחוקי המדינה מסוכנים לדמוקרטיה. אם אופיר פינס היה יכול, הוא היה מסיר את החסינות מאותם סעיפים בחוק הקובעים עונש מוות על בגידה במדינה. הוא היה מעמיד את הסעיפים האלה לדין. הוא היה שולח אותם אחר כבוד לקבל נזיפה מקולט אביטל בועדת האתיקה של הכנסת. איזה סעיפים מבישים, מסיתים ומדיחים

בכלל, כשאופיר פינס לצידך – אתה על קרקע מוצקה. הנה, רק אתמול הוא נאבק להכניס את ידידך הלא פחות קיצוני ממך לועדת משנה בענייני השב"כ. הוא שכח לטאלב א-סאנע את עמידת הדום ביום הנכבא ורצה אותו לצידו כשווה בין שווים בועדת המשנה. אני מסוגל להבין אותו. הדרך היחידה של המפלגה המתפוררת שלו לגרד כמה קולות לבחירות הקרובות זה להתחנף לערביי אום-אל פחם ע"י השוואה מלאכותית בינך לביני ובין דברים שאתה אומר לבין תגובתי על התבטאויותיך. אז כמו שאמרתי לך – אתה יכול להרגע

גם מהיועץ המשפטי לממשלה – אל תתרגש. אנחנו יודעים איך הטיפול שלו מתחיל בקול גבוה ואנחנו יודעים שהוא נגמר בקול ענות חלושה. רשם המפלגות – זה אותו סיפור. הוא עומד בלחץ שלי לפסול את המפלגה שלך כבר ארבעה חודשים, אז למה שלא יעמוד בו עכשיו. חזור הביתה עזמי. החאפלה בנצרת כבר מוכנה. מברוכ על הנאום.שם:

נושא:

דואר אלקטרוני:

תוכן:

check here, please (spamprotection)עמוד הבית
עלינו
חדשות
מצע
בחירות
סניפים
דעות
הסטוריה
אישים
ארכיון